Haber

AK Partili Çilez 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı

AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

Çilez, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerin hakkının hiçbir zaman ödenemeyeceğini söyledi.

Terör örgütü PKK tarafından şehit edilen öğretmenlerin bulunduğunu belirten Çilez, “1994 yılında 6 öğretmenimizi Tunceli Mazgirt’te şehit eden hain terör örgütü, 2017 yılında Necmettin Yılmaz ve Aybüke Yalçın öğretmenimizi ve en son geçtiğimiz hafta Karkamış’ta Ayşenur Alkan öğretmenimizi şehit ettiler. Ben bu vesileyle şehit öğretmenlerimize ve ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi, rahmetle ve minnetle anıyorum. Millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği bu manalı günde, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Çilez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, derslik sayılarının süratle artırılması, öğretmen atamalarının ağır bir biçimde yapılması, fiyatsız ders kitapları üzere eğitim alanında pek çok ıslahatın da hayata geçtiğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu