Ekonomi

ABC Lojistik, filosuna Volvo marka 301 çekiciyi ekledi

Türkiye’nin lider lojistik şirketlerinden ABC Lojistik, yurt içi ve yurt dışı taşımacılık hizmetlerini artırmak amacıyla farklı taşıma türlerine uygun Volvo marka 301 çekicileri filosuna kattı.

Nevşehir Uçhisar’da düzenlenen ABC Logistics 301 Volvo çekici filo teslim törenine katılan ABC Lojistik İcra Kurulu Başkanı Ergün Bilen yaptığı açıklamada; “30 yıllık tecrübemizle ülke ihracat ve ithalatına destek veren bir firma olarak bugün gururlu bir gün. Volvo dünya çapında kaliteli ve verimli hizmet veren bir araç. İsveç ve Türkiye’den üst düzey yöneticilerin katılımıyla Kapadokya’da 301 adet araç teslim ettiler.Yaptığımız bu yatırımlar sadece ABC Lojistik açısından değil çalışanlarımız, ülkemiz, ihracat ve ithalatımız için de ciddi bir yatırımdır.Şu anda filomuzu yaklaşık üçte bir oranında büyüttük. 2024 yılının ikinci çeyreğinde 600’e yakın. Çekicisi ve bine yakın dorsesiyle Avrupa’ya açılan ülkemizin ve bölgemizin tüm kapılarında yer alan bir firma haline gelecek. Bununla da gurur duyuyorum.”

Türkiye’de elektrikli çekicinin lojistik sektörüne girmesi için henüz çok erken olduğunu belirten Bilen, “Elektrikli araçların bizim gibi Anadolu firmaları tarafından kullanılabilmesi için yaklaşık 15 yıla ihtiyacımız var. Ülkemizin altyapısı mevcut elektrikli araçlara uygun değil. Ülkemizde sınırlı sayıda elektrikli araç var.Anadolu ve İstanbul’da bu araçların Türkiye’de kullanımı benim gözümde çok erken. İstanbul, İzmir gibi illerin bu sisteme geçmesi için en az beş yıl gerekiyor. Anadolu’da en az 10-15 yıla ihtiyaç var” dedi.

İnsanoğlu var oldukça lojistik sektörünün bitmeyeceğinin altını çizen Bilen, “Bunun en büyük örneğini pandemi sürecinde gördük. Bu nedenle lojistik hiç durmadı ve durmayacak. Hep birlikte yolumuza devam edeceğiz. ” – NEVŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu